Navigation Menu+

Akcesoria dla psa

przysmaki dla psa

Właściciele psów twierdzą, że posiadanie czworonoga w domu może całkowicie zrewolucjonizować życie każdego człowieka. Pupil wnosi bowiem nie tylko wiele radości i zabawy, ale także liczne obowiązki, którym należy sprostać, aby prawidłowo się nim zajmować. Codzienne spacery, odpowiednia dieta, wizyty u weterynarza, tresura – to tylko niektóre z nich. Obecnie można spotkać się jednak z masą produktów i akcesoriów, które zdecydowanie ułatwiają życie właścicielom czworonogów. Co obowiązkowo powinno znaleźć się zatem w mieszkaniu posiadacza psa?

Pełnowartościowa karma dla psów

Radosny pies to z pewnością gwarancja uśmiechu i zabawy dla wszystkich domowników. Właściciele czworonogów podkreślają częstokrotnie, że ich pupil staje się pełnoprawnym członkiem rodziny bez którego nie wyobrażają już sobie życia. Radosny pies to jednak przede wszystkim zdrowe zwierzę. W celu zadania o jego organizm warto przyjrzeć się zatem diecie czworonoga. Ta powinna być dostosowana do jego potrzeb i wymagań. Starsze psy muszą zatem dostawać zupełnie inny rodzaj posiłków niż szczeniaki. Ich organizm wymaga bowiem innych składników odżywczych. Wybierając karmę warto zwrócić zatem uwagę na jej przeznaczenie. W sklepach zoologicznych można spotkać się z masą produktów przeznaczonych do psów w różnym wieku. Wybór jest naprawdę duży. Producenci karm prześcigają się ponadto w różnego rodzaju smakach. Tym sposobem właściciele czworonogów mają do swojej dyspozycji karmę z dodatkiem kurczaka, kaczki, ryby, indyka, wołowiny, baraniny itp. Warto decydować się na taki rodzaj pożywienia, który nie tylko smakuje naszemu pupilowi, ale ma również wiele składników odżywczych, dzięki którym jego organizm będzie mógł prawidłowo funkcjonować.

Szczotki dla psów

smycze dla psaKolejnym niezbędnym elementem w domu właściciela psa powinna być szczotka dla jego pupila. Nieważne czy zwierzę posiada krótką czy długą sierść. Każda z nich wymaga odpowiedniej pielęgnacji i czynności podejmowanych w celu utrzymania jej w należytym stanie. Pamiętajmy, że sierść odgrywa w organizmie psów ważną rolę. Bierze ona bowiem udział w termoregulacji, dlatego troska o nią jest jak najbardziej wskazana. Na rynku można spotkać się z wieloma różnymi szczotkami o różnym przeznaczeniu. Gumowe szczotki zalecane są do psów, które posiadają krótką sierść. Druciane znajdują zastosowanie w rozczesywaniu kołtunów psów długowłosych. Pamiętajmy jednak, że szczotkowanie powinno być kojarzone przez psa z miłą czynnością. Trudno rozczesywane kołtuny warto spryskać zatem specjalną odżywką, która znacznie ułatwi tę czynność. Specjaliści do czesania psów polecają szczotki z naturalnego włosia. Są one bowiem idealnym rozwiązaniem do każdego rodzaju sierści. Szczotki z naturalnego włosia doskonale zbierają kurz i rozczesują owłosienie czworonogów bez wyrywania. Są one miękkie, a po ich regularnym stosowaniu sierść pupili staje się lśniąca i mocniejsza.

Obroże dla psów

Posiadanie psa wiąże się z codziennym wyprowadzaniem go na spacer. Wówczas właściciel pupila zdaje sobie sprawę z tego, że potrzebuje odpowiednio dobranej do niego obroży. Na rynku można spotkać się z jej różnymi rodzajami. Kolorowe, świecące, połyskujące, skórzane, zaciskowe, materiałowe, uzdowe, metalowe – asortyment jest bardzo duży. Właściciel powinien wybrać zatem taką, która będzie najodpowiedniejsza dla jego czworonoga. Do dyspozycji ma on również szelki, które obecnie uważa się za zdecydowanie bezpieczniejsze dla psa rozwiązanie.

Smycze dla psa

Wyjście na spacer wiąże się nie tylko z zakupem odpowiedniej obroży, ale także smyczy, która utrzyma pupila. Sztuka przyzwyczajenia psa do smyczy jest bardzo trudna. Wymaga ona od właściciela wiele cierpliwości i zrozumienia dla jego pupila. Zgodnie ze starym przysłowiem „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość będzie trącić” wychodzenia na smyczy najlepiej uczyć od szczeniaka. Za każdy rodzaj posłuszeństwa psa warto wynagradzać jego ulubionym smakołykiem. W sklepach zoologicznych można spotkać się z różnymi rodzajami smyczy. Obecnie najpopularniejsze są smycze dla psa automatyczne, które pozwalają czworonogom znacznie oddalać się od swojego właściciela. W razie potrzeby pan zawsze może przywołać do siebie swojego pupila. Na rynku można spotkać się także ze smyczami skórzanymi lub materiałowymi. Jeśli właściciel posiada kilka pupili może zakupić również specjalne rozdzielacze, które umożliwiają mu wyprowadzenie np. dwóch psów na jednej smyczy. Ciekawym rozwiązaniem są również smycze, które wykorzystać można podczas joggingu czy jazdy na rowerze. Wówczas z aktywnej formy spędzania wolnego czasu korzysta nie tylko pupil, ale również jego właściciel.

Przysmaki dla czworonoga

Jednym z najlepszych sposobów tresury psów jest system wynagradzania ich za dobrze wykonaną czynność. Do tej metody niezbędne są zatem różnego rodzaju smakołyki, którymi zachęcimy czworonoga do posłuszeństwa. W celu oswojenia pupila z tą metodą warto na początku schować przed nim kilka smakołyków w pokoju i nakazać mu ich szukać. Jeśli pies dobrze wykona zadanie powinien ponownie otrzymać nagrodę, dzięki czemu w szybkim czasie zorientuje się, że za dobre zachowanie będzie czekała na niego niespodzianka. Wynagradzanie smakołykami sprawdza się w nauce nie tylko podstawowych komend takich jak aport, siad czy podaj łapę, ale również tych bardziej skomplikowanych zadań np. posłuszeństwa podczas spacerów czy nielubianego przez pupili szczotkowania. W sklepach zoologicznych można spotkać wiele produktów, które staną się idealną mobilizacją dla dobrego zachowania psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three + 2 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>