Navigation Menu+

Ambitne półkolonie dla dziecka

29000009029

To, że wakacje są czasem letnich półkolonii dla naszego dziecka, już nikogo nie dziwi. Problemem nie jest fakt, że nie mamy dziecka gdzie wysłać w wakacje, lecz to, że często zdarza się tak, iż nie wiemy na co się zdecydować. Warto przede wszystkim wziąć pod uwagę upodobania naszego dziecka, ponieważ to ono będzie w taki sposób właśnie spędzało cały dzień. Jego zdanie powinno być więc tutaj zdecydowanie decydujące.

Dla ciekawskich

Dzieci ciekawe świata z pewnością będą świetnie czuły się w trakcie zajęć obejmujących podróże po obcych terenach. Warto zapisać je więc na półkolonie odbywające się na przykład gdzieś zagranicą lub w dalszych zakątkach naszego kraju. Zajęcia takie bowiem nie tylko uczą nasze dziecko samodzielności, ale także uczą poruszania się po innym kraju oraz tego w jaki sposób nawiązywać kontakt z rówieśnikami. Wyjazdy takie połączone mogą być z warsztatami lub na przykład nauką konkretnych umiejętności. Wszystko zależy od oryginalnych pomysłów organizatorów. Warto więc wcześniej sprawdzić plan półkolonii i przedyskutować go z dzieckiem.

Dla uporządkowanych

Nie wszystkie dzieci są jednak urodzonymi podróżnikami. Niektóre cenią przebywanie w rodzimych stronach i nie przepadają za zmianą otoczenia czy znajomych. Jeżeli nasze dziecko jest typem domownika, to spróbujmy go przynajmniej przekonać do tego, aby zapisało się na kolonie, czy warsztaty organizowane w najbliższej okolicy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dzięki tego rodzaju zajęciom dziecko może rozwijać swoje ukryte pasje, a jeżeli jest wstydliwe, to także dodatkowo rozwijać swoje zdolności i talenty interpersonalne. Z całą pewnością będzie to nam pomocne i sprawi, że dziecko szybciej nauczy aklimatyzować się w nowej przestrzeni. Z całą pewnością fakt, iż znajdowało się ono będzie w grupie osób, które dzielą z dzieckiem zainteresowania sprawi, że szybciej oswoi się ono z nowymi znajomymi i łatwiej będzie mu nawiązać znajomości – wystarczy, że zaczną rozmowę na wspólny, interesujący ich temat. Będzie to dobrym początkiem przyjaźni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + twenty =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>