Navigation Menu+

Dedykowane rozwiązania

deweloper

Czy mogę zadedykować stronę internetową jakiejś osobie lub instytucji? Dedykowane strony www mogłyby dot. moim zdaniem choćby ulubionej książki, ulubionej postaci świata filmu czy muzyki. Chciałabym zadedykować stronę moim rodzicom, wstawić na nią zdjęcia z podróży po Europie, nie wiem, czy ktoś poza moimi rodzicami będzie chciał je oglądać w sieci… Jednak mam pewność, że im sprawi to radość, będą mogli pokazywać fotografie swoim znajomym, wysyłać im linki do swojej strony, zmieniać ją, poprawiać, ulepszać, zamieszczać jakieś informacje, wstawić zdjęcia z kolejnych wycieczek…

Dedykowane strony www moim ulubionym piosenkarzom, mogą przecież odwiedzać melomani, fani tych muzyków lub osoby, zainspirowane ich stylem. Zechciałabym np. zadedykować stronę Beatlesom, wrzucić do zakładki „fotki” mnóstwo ich zdjęć – prywatnych, z koncertów, z kolorowych magazynów, z fanami, z dziennikarzami, fotki z wywiadów i wszelkie inne. Zrobiłabym wielki zbiór fotografii muzyków, może nawet kiedyś zgromadziłabym ich tyle, że i odwiedzających moją stronę, uzbierałaby się spora ilość. W zakładce „muzyka” wstawić można by piosenki oraz teledyski, a także teksty utworów wraz z tłumaczeniami na język polski. Oczywiście biografie poszczególnych członków zespołu to nieodzowny element mojej strony. Zakładka z newsami, artykułami i różnymi informacjami o zespole oraz inne temu podobne odnośniki, koniecznie będą musiały pojawić się na stronie.

Oto kolejne – aż dwie strony tobie, Ryśku, dedykowane strony www. Jeśli by ktoś się zastanawiał, do kogo mówię, to już wyjaśniam – chodzi mi o mojego kota Ryśka. Chcę mu zadedykować dwie strony, ponieważ stwierdzam, że pupilowi też należy się jakieś poczesne miejsce w sieci. Co umieszczę na takich stronach dot. ukochanego zwierzaka? Po pierwsze – wiele zdjęć mojego kota, i to w różnych pozach, w różnych strojach, których pokaźną kolekcję zdążyłam zgromadzić przez 2 lata. Rysiek w swetrze zrobionym na drutach przez moją babcię, Rysiek w czapce-pilotce, zakupionej przez tatę podczas podróży po USA, Rysiek w płaszczyku przeciwdeszczowym, biegający po ogrodzie, Rysiek w bluzce z Kubusiem Puchatkiem, w nausznikach, w butach futrzanych, w sandałach i w wielu jeszcze innych kreacjach. Ryśkowi dedykowane strony www to prawdziwa gratka dla miłośników zwierząt domowych, ponieważ mój kot jest stworzeniem tak uroczym i wspaniałym, ze nie sposób nie zwrócić uwagi na jego urodę. Poza zdjęciami musiałabym również stworzyć jakiś ciekawy tekst, w którym opisałabym szczegółowo życie mojego pupila, jego preferencje kulinarne, jego sposób wylegiwania się na kanapie, jego nocne przechadzki wokół domu, jego walkę z wodą, kiedy nie chce, aczkolwiek musi się wykąpać… Napisałabym też ten tekst po francusku, w nadziei, że ktoś z Paryża przeczyta go w sieci i zechce zaprosić do siebie Ryśka na kilka dni, w ramach akcji robienia dobrych uczynków dla zwierząt z biednych krajów. Wtedy pojadę tam razem z Ryśkiem i zwiedzę stolicę Francji, o czym zawsze marzyłam. Nie jest to jednak głównym celem, dla którego chciałabym stworzyć dedykowaną kotu stronę internetową. Przede wszystkim robię to z miłości do niego…

Dedykowane strony www mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli nie macie pomysłu na prezent dla bliskiej osoby. Zadedykujcie jej stronę, wstawcie na nią jakieś ciekawe obrazki i zdjęcia, do tego wierszowane życzenia (możecie np. wykazać się kreatywnością i sami wymyślić rymowankę). Czy sprawi to obdarowywanemu przyjemność? Wydaje mi się, że doceni on waszą pracę, zwłaszcza pomysłowość i niebanalność. Znacie kogoś, kto na urodziny mówi jubilatowi: „Wszystkiego najlepszego! Mam dla ciebie stronę internetową!”?

Zakładam, że nie… Zatem do dzieła! Jeżeli chcecie kogoś uszczęśliwić, to nie wybierajcie się do galerii handlowej w celu poszukiwań jakiegoś materialnego podarunku, np. kubka, poduszki z napisem „kocham” czy porcelanowej figurki, która będzie się jedynie kurzyć, stojąc na parapecie. Wykażcie się większą innowacyjnością i zróbcie stronę internetową. Dobrze, jeśli to wy sami ją stworzycie. Po prostu prezent „własnoręcznie wykonany” jest cenniejszy sercu obdarowywanego i świadczy o waszym zaangażowaniu. Rozumiem jednak, że niekoniecznie musicie posiadać wszystkie umiejętności potrzebne do zaprojektowania ciekawej strony www. Rozwiązanie jest następujące: albo uczycie się to robić, albo zlecacie komuś część zadań, a resztę wykonujecie samodzielnie. Jeżeli już zupełnie chcecie się wyłączyć z działania, bo nie macie czasu, bo jesteście opornymi uczniami, internet nie jest waszą mocną stroną, to chociaż wymyślcie wizualizację, stwórzcie projekt, wybierzcie zdjęcia i obrazki, które zostaną umieszczone na stronie… miejcie jakiś wkład w przygotowanie tego nowoczesnego prezentu! Sądzę, że bliska wam osoba, po otrzymaniu podarku, będzie wdzięczna, a zarazem zdziwiona, oczywiście mam na myśli pozytywne zaskoczenie.

Komu jeszcze mogą być dedykowane strony www? Pytanie „komu” możemy zastąpić pytaniem „czemu”. I już pospiesznie odpowiadam: mogą być one dedykowane chociażby ukochanej książce czy piosence. Jeśli uwielbiam powieść Jacka Kerouaca „W drodze” i chcę niejako złożyć temu dziełu należyty hołd, mogę zrobić stronę poświęconą tej właśnie książce. Opiszę dokładnie, aczkolwiek subiektywnie bohaterów, wydarzenia. Zamieszczę kilka, może nawet kilkanaście swych przemyśleń dot. podróży postaci utworu, dot. ich szalonego i spontanicznego sposobu bycia w świecie. Wszystko to znajdzie się na mojej stronie, będzie dostępne do komentowania przez internautów. Z pewnością znajdzie się wielu zagorzałych fanów tej powieści, także w Polsce. Jednak na wszelki wypadek przetłumaczę też teksty na język angielski, biorąc pod uwagę, iż dzieło należy do kanonu literatury powszechnej, z resztą pewnie w Ameryce grono wielbicieli jest znacznie liczniejsze niż w naszym kraju. Nie jest to jednak znaczącym problemem, a przecież opcja dwujęzyczna strony może przyczynić się do jej większej popularności.

Pomyślałam też, czy nie stworzyć strony poświęconej mojemu miastu. Warszawa jednak nie jest według mnie zbyt interesującym miejscem, więc stwierdziłam, że ciekawsze dla potencjalnych czytelników, którzy natrafią na moją stronę, okazać się może San Francisco, wspaniałe kalifornijskie miasto. Odwiedziłam je w ubiegłym roku i byłam naprawdę zachwycona. Uważam, że przydałaby się w sieci jakaś dobra polska strona dotycząca SF, pozwalająca polskim internautom lepiej je poznać. Miasto jest niezmiernie klimatyczne. Rzeźba terenu, która uwarunkowała bardzo awangardowy układ ulic i zabudowań, który można określić jako „skośny” lub „krzywy”, jest jedną z głównych widowiskowych atrakcji. Słynny czerwony most, znany z filmów, to także charakterystyczny element miasta. Strona www dotycząca SF byłaby dla mnie czymś w rodzaju wirtualnej podróży nostalgicznej. Może nie da się oddać w pełni uroku tego miejsca i dokładnie odtworzyć jego charakteru jedynie za pomocą środków internetowych, jednak mam nadzieje, iż choćby po trosze stanie się to osiągalne, o ile uda mi się dobrze zrealizować projekt. Posiadam w swych zbiorach mnóstwo zdjęć z podróży, jak i pamiętnikowe wpisy dotyczące moich wrażeń, które chciałabym zamieścić w poszczególnych zakładkach. Strona poświęcona temu miastu byłaby chyba ostatnim z moich pomysłów. Liczę na to, że ich realizacja sprawi mi przyjemność i będzie tak samo świetną rozrywką dla internautów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − twelve =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>