Navigation Menu+

Jak ogrzewać dom kominkiem z wkładem kominkowym?

fireplace-685987-m

Ogrzewanie kominkowe ostatnimi czasy zyskuje rzesze wielbicieli, którzy doceniają właśnie ten rodzaj ocieplania nie tylko danego pomieszczenia, ale wręcz całego domu. Jeżeli ty także planujesz remont domu i ogrzewanie kominkowe jest jedną z interesujących cię opcji, to najpierw powinieneś zapoznać się z pewnymi istotnymi szczegółami dotyczącymi tego właśnie rodzaju ogrzewania.

Kominki z płaszczem wodnym i wkłady do kominka, to jedne z najczęściej wpisywanych w google wyszukiwań w tym czasie. Z czego to wynika? Odpowiedź jest dość prosta. Zbliża się czas jesienno-zimowy, a więc coraz częściej zastanawiamy się nad tym jak przeżyć okres chłodów w spokoju. Z czym kojarzy się ten czas? Z długimi wieczorami z winem/herbatą lub dobrą książką przy kominku. Nic więc dziwnego, że właśnie wtedy wiele osób decyduje się na zakup kominka, aby przy nim spędzać chłodne wieczory i odpowiednio się relaksować. Nie tylko wpływy estetyczne przemawiają za tym właśnie rozwiązaniem. Wiele osób decyduje się na nie ponieważ ogrzewanie za pomocą kominka jest zdecydowanie tańsze niż przy użyciu tradycyjnego ogrzewania OC. Paląc w kominku oszczędzasz wiele na gazie i oleju opałowym, ponieważ drewno nie jest aż tak drogim materiałem. Decyduje to o tym, że wiele osób decyduje się nawet opalać drewnem w kominku nawet całe mieszkanie, a nie tylko jedno pomieszczenie. Nie zastanawiają się jednak wcześniej, czy rozwiązanie to jest dobre dla ich domu, czy mieszkania, a także czy dobrze się w nim sprawdzi, co jest dużym błędem, który po czasie przynosi wiele niemiłych niespodzianek. Kominki z płaszczem wodnym i wkłady kominkowe muszą być przede wszystkim dobrej jakości, a także muszą być odpowiednio zamontowane w naszym domu. Niezwykle ważny jest tak zwany układ odprowadzania i doprowadzania powietrza do spalania a także dymu. Idealnie wykonany układ powinien zapewniać ciśnienie około 10-12 Pa, jeżeli będzie ono zbyt małe, to ciężko będzie się paliło w kominku, a dodatkowo grozi to wydostawaniem się w kominka różnego rodzaju spalin, które z pewnością nie wpływają na nasze zdrowie pozytywnie. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich sprzętów. Nie wszystkie kominki z płaszczem wodnym i wkłady kominkowe nadają się do montażu właśnie w naszym pomieszczeniu w domu. Warto dobierać wielkość wkładu kominkowego do wielkości paleniska. Powinien się on dobrze z pionowym przewodem dymowym w kominie z rurą. Powietrze które doprowadzamy do komina natomiast bardzo dobrze będzie zaczerpnąć spoza terenu domu, może dobrą opcją jest ściąganie go sprzed domu. Współczesne domy są bardzo szczelne, dlatego powietrze nie wpłynie do nas przez dziury w oknie, dlatego musimy sami je dostarczyć jak najsprawniej i jak najdokładniej. Jeżeli czegoś takiego nie zamontujemy, to będziemy musieli pamiętać o ciągłym otwieraniu i zamykaniu okien aby wytworzyć odpowiednią temperaturę. Powietrze najlepiej ściągać z dworu nie garażu czy piwnicy, ponieważ tam jest ono zanieczyszczone. Znajomość tych zasad pomoże nam z pewnością stworzyć idealne warunki do korzystania z kominka.

wkłady do kominka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen + twelve =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>