Navigation Menu+

Kursy języków obcych dla dorosłych

warszawa

Znajomość języków obcych z pewnością ułatwia życie. Popularnością od wielu, wielu lat cieszy się oczywiście język angielski, w którym – przynajmniej na poziomie komunikacyjnym – posługuje się obecnie duża liczba społeczeństw zamieszkująca niezliczone kraje i kontynenty. Dzięki umiejętnościom lingwistycznym jesteśmy w stanie bezstresowo i bezpiecznie spędzać wakacje za granicą. Co więcej, znajomość języków obcych jest ogromną zaletą osób starających się o pracę. Jak się okazuje, dziś wiele działalności czy firm rozszerza swoje usługi o target zagraniczny. W efekcie od podwładnych nierzadko oczekuje się znajomości nie tylko jednego, ale nawet kilku języków obcych. Czy osoba dorosła (niemająca często w przeszłości żadnego kontaktu z językiem obcym) jest w stanie nauczyć się angielskiego, niemieckiego czy rosyjskiego? Oczywiście! Warto mieć świadomość tego, że do szkół językowych zgłaszają się nie tylko dzieci i młodzież. Wiele kursów kierowanych jest głównie do osób dorosłych. Mowa tutaj nie tylko o standardowych zajęciach z języka ogólnego, ale również o kursach specjalistycznych. Jaka oferta czeka zatem na dorosłych?

Język od podstaw

Jeśli wcześniej nie uczyliśmy się żadnego języka obcego, naukę trzeba oczywiście rozpocząć od postaw. Warto mieć świadomość, że na początku wcale nie jest łatwo. Nowe słówka, skomplikowana gramatyka i presja (pod którą nierzadko stawiamy się zupełnie niepotrzebnie) mogą rozpraszać i zniechęcać uczestnika kursu już od pierwszych minut pierwszych zajęć. Wydaje się zatem, że pozytywne nastawienie rzeczywiście może zdziałać cuda. Bardzo ważnym elementem nauki jest również systematyczność. Szczególnie na początku, gdy każda cząstka przekazywanej wiedzy rzeczywiście jest na wagę złota. Z czasem (często już po kilku godzinach nauki) zajęcia okazują się prostsze oraz – co bardzo istotne – przyjemniejsze. Kurs językowy nie musi być przykrym obowiązkiem. Bardzo często osoby kończące jeden poziom nauki zapisują się na kolejne warsztaty, by doskonalić zdobyte umiejętności. Co więcej, na osoby posługujące się danym językiem – na przykład angielskim – czekają interesujące kursy specjalistyczne. O jakich zajęciach mowa?

Kursy biznesowe

W ostatnim czasie ogromną popularnością wśród dorosłych cieszą się kursy biznesowe (głównie z języka angielskiego oraz niemieckiego). Z reguły takie zajęcia przeznaczone są dla osób porozumiewających się danym językiem w stopniu średnio zaawansowanym bądź zaawansowanym. Dzięki specjalistycznym warsztatom uczestnicy poznają słownictwo z szeroko pojętego biznesu. Uczą się również wielu praktycznych umiejętności, takich jak komunikacja w języku obcym podczas spotkania biznesowego czy prowadzenie negocjacji z klientami i różnymi spółkami. W czasie kursu można również podszkolić język ogólny (wyeliminować błędy językowe, poznać nowe słówka). Niemniej jednak nacisk z pewnością położony jest tutaj na sferę językową. Jakie osoby najczęściej decydują się na kursy biznesowe z języka obcego?

Angielski biznesowy dla firm

nauka angielskiegoOkazuje się, że kursy biznesowe cieszą się ogromną popularnością wśród osób na co dzień związanych z branżą ekonomiczną, gospodarczą czy ubezpieczeniową. Co więcej, tego rodzaju kursy językowe nierzadko organizowane są dla różnych przedsiębiorstw. Jeśli dana spółka planuje wejście na rynek zagraniczny, nierzadko organizuje dla swoich pracowników doszkalające kursy językowe. Biznesowy angielski dla firm to dzisiaj ważna pozycja w ofercie szkół językowych. Te ostatnie zdają sobie sprawę z tego, że popularność wspomnianych warsztatów z pewnością nie zmaleje. W kontekście kursów biznesowych warto zaznaczyć, iż często są to zajęcia trwające przynajmniej pół roku. Po niektórych zajęciach uczestnicy mogą nawet przystąpić do specjalnego egzaminu, po którym otrzymają cenny certyfikat.

Angielski dla prawników

Do kursów specjalistycznych zaliczymy również popularny w ostatnim czasie angielski prawniczy. Jak sama nazwa wskazuje, takie warsztaty adresowane są przede wszystkim dla osób związanych w jakiś sposób ze światem prawniczym. Są to nie tylko adwokaci czy radcy prawni, ale również studenci prawa i administracji czy osoby odbywające aplikację prawniczą. Szkoły językowe organizujące kursy języków obcych w kontekście prawa skupiają się przede wszystkim na tym, by:

  • przekazać kursantom wiedzę na temat słownictwa obcego z zakresu prawa,
  • nauczyć osoby uczestniczące w kursie sporządzania korespondencji związanej ze środowiskiem prawniczym (oczywiście w języku obcym, najczęściej angielskim),
  • przygotować prawników (i przyszłych prawników) do sprawnego prowadzenia negocjacji w języku angielskim (lub innym języku obcym),
  • przekazać uczniom wiedzę z zakresu sporządzania dokumentów i tekstów prawnych w języku angielskim (lub innym języku obcym).

Zajęcia tego typu skupiają się przede wszystkim na przekazywaniu wiedzy w sposób praktyczny. Bardzo często prowadzący zajęcia przygotowują dla uczestników scenki, w których każdy musi odegrać swoją rolę. Dzięki inscenizacjom kursanci mogą odbyć efektywny trening, który potem swobodnie przeniosą na doświadczenia rzeczywiste.

Konwersacje w języku obcym

Osoby mające na co dzień kontakt z obcokrajowcami powinny przede wszystkim swobodnie wypowiadać swoje myśli w języku obcym. Niestety często stres i strach skutecznie blokują nawet największego poliglotę. Rozwiązaniem tego typu problemów jest angielski dla firm organizowany w formie konwersacji. Innymi słowy, szkoły językowe proponują pracownikom międzynarodowych firm zajęcia, na których nacisk położony jest przede wszystkim na mówienie. Takie warsztaty prowadzone są często przez native speakerów. Zawiązane grupy nie są duże, dlatego nauczyciel poświęca maksimum uwagi na każdego kursanta. Dzięki konwersacjom nie tylko przełamujemy barierę komunikacyjną, ale również poprawiamy akcent i wymowę. Nasze wypowiedzi stają się przejrzyste, zrozumiałe i przede wszystkim płynne.

Nauka języka obcego nie musi sprawiać problemu. Zaangażowanie i systematyczność szybko przyniosą rezultaty. Warto wybrać się zatem na interesujący kurs, by w efekcie cieszyć się udanym życiem prywatnym oraz zawodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 2 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>