Navigation Menu+

Płytki przemysłowe – czym kierować się przy ich wyborze?

mozaika_z_ceramiki

Płytki na pierwszy rzut oka kojarzą nam się z elementem wystroju wnętrza, który służy poprawie jego estetyki. Od dawna jednak różnego rodzaju płytki przemysłowe nie tylko ozdabiają wnętrze, ale także wpływają na jego porządek i służą sprawniejszemu zarządzaniu danym przedsiębiorstwem. Jak to jest możliwe? Otóż wystarczy że wyobrazimy sobie sprawnie działający warsztat samochodowy, czy piekarnię. W obu przedsiębiorstwach prace z całą pewnością przebiegały będą w sposób sprawny i bardziej higieniczny, kiedy nasze otoczenie będzie schludniejsze.

Oczywiście nie tylko to decyduje o fakcie, że coraz częściej na podłogi różnego rodzaju przedsiębiorstw kładzione są właśnie płytki przemysłowe, a nie na przykład wykładziny. Dobrej jakości płytki przemysłowe, na przykład płytki kwasoodporne Argelith, Casalgrande, Padana, Radaway Poznań, Floor Gres czy Atlas Concorde są gwarancją profesjonalizmu naszego przedsiębiorstwa, a także profesjonalnego podejścia do klienta. Firmy te produkują zresztą także płytki tarasowe, płytki łazienkowe Poznań czy płytki podłogowe Poznań, które tak często wybierane są do ozdoby naszych domostw. Płytki przemysłowe możemy na przykład zamontować na podłogi w branży kulinarnej, dlaczego? Otóż gwarantują one większą czystość danego pomieszczenia, ograniczają rozwój bakterii, są łatwe w czyszczeniu oraz nadają pomieszczeniom odpowiedniego charakteru. Świetnie sprawdzą się więc w piekarniach czy kuchniach, czyli miejscach, gdzie jedzenie jest przygotowywane oraz w sklepach, kawiarniach i restauracjach. Jak gwarantują producenci, dobrej jakości płytki są odporne na uszkodzenia i zabrudzenia. Dzięki nim zawsze możesz cieszyć się czystą i dobrze wyglądającą podłogą, dzięki czemu miejsce pracy zawsze wzbudza pozytywne odczucia. Profesjonalne płytki ceramiczne wykonane są w wysokiej jakości materiałów o niskim stopniu wchłanialności wody, dzięki czemu zapewniają najwyższy poziom higieny danego miejsca. Dobrej jakości płytki są także odporne na wysoką temperaturę do 100%, dzięki czemu mogą one być stosowane także w piekarniach w okolicach pieców. Wysoka odporność materiałów z którego płytki są wykonane sprawia także, że są one inwestycją na lata. Raz zamontowane będą służyły nam przez długi czas, a my nie będziemy musieli martwić się ciągłymi remontami przestrzeni.

Oczywiście płytki przemysłowe mogą być stosowane także w innych gałęziach przemysłu. Wśród nich warto wymienić na przykład przemysł motoryzacyjny. Wszelkiego rodzaju salony mechaniczne oraz samochodowe salony sprzedaży wymagają silnego podłoża, które idealnie poradzi sobie z obciążeniem, a także wszelkiego rodzaju substancjami takimi jak oleje, smary czy benzyna. Płytki gwarantują więc pełne bezpieczeństwo pracy. Chronią podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemikaliami. Chronią także nas przed poślizgnięciem się, a także sprawiają, że łatwiej jest nam doczyścić zanieczyszczenia. Z całą pewnością płytki przemysłowe lepiej znoszą różnego rodzaju naprężenia mechaniczne, dlatego idealnie sprawdzą się w warsztatach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>