Navigation Menu+

Pokój marzeń dla całej rodziny – urządź go na poddaszu!

sypialnia

Mieszkając w domu jednorodzinnym często trudno znaleźć miejsce, w którym mogłaby spotykać się cała rodzina. Salon tak naprawdę często nie jest przystosowany do tego, by wspólnie spędzać czas. Służy on raczej do przyjmowania gości w weekendowe popołudnia lub do organizacji świątecznych kolacji dwa razy do roku. Dlatego też warto pomyśleć o miejscu, które służyłoby wyłącznie rozrywce twojej i twojej rodziny. Doskonałym miejscem będzie na to na przykład poddasze. Dziwisz się, że wspominamy właśnie o tym miejscu? Najpewniej w twoim domu służy ono do przechowywania niepotrzebnych urządzeń i przedmiotów, które już dawno przestały być dla was przydatne lub są całkowicie zepsute i nie wiedzieć czemu nikt ich nie wyrzucił? Zastanawiasz się, skąd wiemy o tym do czego jest ci potrzebne to miejsce? Odpowiedź jest prosta! Wiele poddaszy w domach jednorodzinnych wykorzystywanych jest podobnie. W tym artykule chcemy ci uświadomić, że jest to kompletnie niepraktyczne rozwiązanie. Pokażemy ci, jak sprawić, by zagracone poddasze zamieniło się w pokój marzeń dla całej rodziny.

Wymień stare okna na nowe! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i twojej rodziny!

Możesz nie zdawać sobie nawet z tego sprawy, ale często okna znajdujące się na twoim poddaszu nie spełniają norm bezpieczeństwa, które przecież bezwzględnie powinny być zachowane. Jeśli chcesz zaaranżować to pomieszczenie i planujesz, że będziesz spędzać tam czas ze swoją rodziną, musisz wymienić niepewne okna na całkiem nowe. Najlepiej w takim przypadku skorzystać z firmy, która cieszy się zaufaniem klientów od wielu lat i zagwarantuje ci jedne z najlepszych możliwych usług. O jakiej firmie mowa? Naszym zdaniem najlepiej będzie, jeśli wybierzesz okna FAKRO FTU-V U3 Electro. Spółka Fakro od wielu lat spełnia bowiem najbardziej wymagające zachcianki swoich klientów. Okna dachowe produkowane przez pracowników firmy są wykonane z solidnych i trwałych elementów. Stąd pewność, że będą służyły ci przez wiele następnych lat.

Jakie pomieszczenie urządzić na poddaszu?

Decyzja o aranżacji poddasza powinna być oczywiście podjęta wspólnie. Jeśli przestrzeń jest wystarczająco duża, warto zastanowić się nad jej podzieleniem i utworzeniem kilku nowych pomieszczeń w domu. W ten sposób każdy członek rodziny miałby nowy pokój dla siebie. Jednakże, skoro ma to być pomieszczenie, w którym spędzacie czas razem, być może lepiej zostawić je w całości i nie stawiać żadnych działowych ścianek? Jak zaaranżować wnętrze? Dzięki oknom FAKRO FTU-V U3 Electro twoje poddasze będzie miało wystarczająco dużo światła, więc jeśli chodzi o kolorystykę ścian nie musisz ograniczać się do jasnych kolorów. Najlepiej wstawić tam wygodne kanapy i fotele oraz zainwestować w większy telewizor. W ten sposób stworzycie sobie prowizoryczne kino. Oprócz sprzętu elektronicznego warto zakupić także szereg gier planszowych. Nic bowiem tak bardzo nie zbliża do siebie rodziny jak wspólne wieczory i popołudnia spędzone na zabawie przeznaczonej zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na podłodze powinien znaleźć się puchowy dywan, który będzie przynosił wam dodatkowe ciepło w zimowe wieczory. Samo pomieszczenie powinno też zawierać wasze rzeczy osobiste, na przykład wiszące na ścianach zdjęcia oprawione w prześliczne ramki. W ten sposób każde z was będzie czuło, że jest to wasz wspólny pokój, w którym każdy niezależnie od wieku może czuć się równy drugiej osobie.

Nie zwlekaj wiec i wykonaj pierwszy krok, by w mgnieniu oka uzyskać pokój swoich marzeń. Jeśli poddasze jest dość duże, naturalnie będziesz mieć nie tyle więcej do zrobienia, co większe pole do popisu. Jeśli planujesz stworzenie kilku pokoi, warto zaangażować w remont całą rodzinę. Być może każde z was dostanie nowe pomieszczenie tylko dla siebie. Nie bójcie się wyzwań, które stawia przed wami to wspaniałe miejsce. Wasze poddasze tylko czeka na moment, w którym zdecydujecie się na jego fenomenalną aranżację. Pamiętaj, by kierować się tym, co lubicie robić najbardziej. Dzięki temu wyremontowane miejsce stanie się waszym azylem, do którego każdy będzie mógł zajrzeć w razie chęci lub potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × two =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>