Navigation Menu+

Serwis rowerowy czy sklep sportowy – gdzie kupować sprzęt?

rowe_j4e3

Sporty zimowe jak sama nazwa wskazuje uprawiane są zimą, czyli w mroźnym czasie, pełnym śniegu. Bez wątpienia okres ferii wpływa na ich rozwój zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Zimowe wyjazdy w góry są świetną możliwością do ich rozwoju.

Wybierając się jednak na stok powinniśmy przygotować zarówno siebie jak i dziecko do aktywności fizycznej, Pamiętajmy o rozgrzewce, która pomoże rozgrzać nasze mięśnie i zapobiec ewentualnym uszkodzeniem ciała. Zadbajmy również o odpowiedni strój (metoda ubierania na cebulkę, odzież termoochronna) oraz przygotowanie skóry do konfrontacji z niską temperaturą (odpowiednie kremy i balsamy). Pamiętajmy by dziecko użyło kremu z filtrem ochronnym, który uchroni je przed odmrożeniami, a także promieniami słonecznymi odbijającymi się od śniegu. Zamiast tradycyjnej kurtki, warto zdecydować się jednak na kombinezon wykonany z nieprzemakalnego materiału. Pamiętajmy też o rękawicach oraz okularach lub goglach. Ubranie nasze i dziecka być wykonane z lekkiego, przewiewnego materiału, który pozwoli skórze oddychać. Niezbędny jest również kask, który zabezpieczy przed skutkami niebezpiecznych upadków.
Tak przygotowane dziecko i cała rodzina wybierać może spośród wielu zimowych atrakcji: jazdy na nartach, snowboardzie, łyżwach czy saneczkach. Każda z tych dyscyplin wymaga jednak odpowiedniego sprzętu i przygotowania.

Sanki wybrać mogą już małe dzieci. Powinny one zawierać wygodne oparcie, wygodne siedzenie. Pamiętajmy żeby jeździć z dzieckiem po prostych powierzchni i unikać wypukłości przestrzeni. Starsze dzieci mogą zjeżdżać na sankach z górki, ścigać się na nich i bawić w śnieżny zaprzęg.

Dobrą opcją jest także nauka jazdy na łyżwach. Najlepiej żeby dziecko uczyło się jej pod okiem instruktora, który skoryguje błędy i nauczy odpowiedniej techniki na której będzie dziecko bazowało całe życie. Nie oszczędzajmy więc pieniędzy na naukę jazdy. Nie warto oszczędzać na zdrowiu naszego dziecka. Nie zapominajmy o kasku oraz ochraniaczach, zwłaszcza dla początkujących dzieci. Warto zainwestować także w google, które ochronią oczy naszego dziecka. Dzieci mogą na nich jeździć niemal cały rok, wystarczy znaleźć czynne cały rok lodowisko w naszym mieście. Jeżeli dopiero się uczymy warto skorzystać z wypożyczali, jeżeli natomiast wiemy, że łyżwy to przygoda na dłużej, to warto kupić nowe łyżwy. Jest to koszt około 200 zł. Dobierając odpowiedni sprzęt dla naszego dziecka pamiętajmy że muszą one przylegać do nogi, aby uchronić kostkę przed urazami. Możemy wybrać łyżwy plastikowe lub skórzane.

Starsze dzieci z pewnością zainteresują szybsze sporty, takie jak jak przykład jazda na desce snowboardowej czy nartach. Narty Poznań kupujmy w profesjonalnym sklepie sportowym, ponieważ tam sprzedawca dobiorą dla nas idealną deskę. Pamiętajmy, że powinna ona być 10-15 cm krótsza od naszego wzrostu. W snowboardzie natomiast dla początkujących polecana jest miękka deska. Pozwala ona wybaczyć początkującym błędy, przez co znacznie rzadziej upadają i nie tracą zapału do nauki. Deska twarda zdecydowanie bardziej trudna w prowadzeniu.
Deska miękka będzie dobrze spisywała się na przygotowanym stoku. Wybierając w sklepie snowboard nie zapomnijcie dopytać się jakiego rodzaju jest kupowana przez Was deska.
Miękką odmianę dzielimy najczęściej na Freeride, Freestyle, All Mountain oraz Boardercross. W każdym razie warto kupować je w profesjonalnych sklepach ze sprzętem sportowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − 7 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>