Navigation Menu+

Sufity podwieszane

blachy

Architektura wnętrz to dziedzina, która w żaden sposób nie powinna nas zaskakiwać, ponieważ tak naprawdę nie posiada żadnych ograniczeń. Jeśli mamy jakiś pomysł związany z urządzeniem wnętrza, możemy – najlepiej po konsultacji z architektem wnętrz – wdrożyć go w życie. Barierą jest w tym przypadku wyłącznie nasza wyobraźnia. Na przestrzeni ostatnich lat w modzie było już prawie wszystko. Oryginalne antresole, niepowtarzalne fototapety, meble stylizowane różne elementy pochodzące z poprzednich epok… Teraz czas na podwieszane sufity, które od jakiegoś czasu przyciągają uwagę zarówno właścicieli domów, jak i właścicieli mieszkań. Bez względu na to, jaką nieruchomość mieszkalną posiadamy, podwieszany sufit możemy zamontować w zasadzie wszędzie. Jakie materiały wykorzystać do stworzenia takiego elementu aranżacji? W jakich przestrzeniach podwieszane sufity sprawdzają się najlepiej?

Blachy perforowane

Przykładem ciekawego materiału, z którego wykonuje się dzisiaj sufity podwieszane są chociażby blachy perforowane. Możemy je zakupić w wielu sklepach internetowych, dzięki czemu zamówiony produkt otrzymujemy pod wskazany adres bez wychodzenia z domu (co znacznie ułatwia nam sprawę, ponieważ podczas remontu i zmian aranżacyjnych z reguły nie mamy zbyt wiele wolnego czasu). Przykładowe blachy znajdziemy na przykład na stronie http://www.metalzbyt.pl/blachy-perforowane,1552.html oraz w sklepach tradycyjnych oferujących materiały metalowe. Blachy perforowane wykonywane są z solidnych i trwałych budulców. Najczęściej jest to ocynkowana stal, aluminium oraz stal nierdzewna. By sprostać oczekiwaniom klientów, producenci oferują dziś blachy z różnym rodzajem oczek. W przypadku podwieszanych sufitów możliwość doboru różnych blach okazuje się niezwykle istotna. Czasem do naszej aranżacji pasują oczka kwadratowe, innym razem wybieramy perforacje ozdobne (np. w kształcie elips bądź koniczynek).

Zastosowanie blach perforowanych

Blachy perforowane sprawdzają się przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych oraz industrialnych. Królują wszędzie tam, gdzie chcemy połączyć elementy przemysłu z klasycznym, nieco surowym minimalizmem. Doskonale współgrają z takimi wnętrzami jak nowoczesne mieszkania deweloperskie, oryginalne lofty, klasyczne, interesujące soft lofty i eleganckie, klasyczne kamienice.

Płyty gipsowo-kartonowe

Kolejnym materiałem, z którego wykonuje się podwieszane sufity są płyty gipsowo-kartonowe. Tego rodzaju sufity z reguły trzeba dodatkowo pokryć specjalnym tynkiem. W końcowej fazie malujemy konstrukcje na wybrany kolor i ozdabiamy ją według własnego uznania. O ile w przypadku blach perforowanych z reguły osoby urządzające wnętrza decydują się na podwieszany sufit na całej powierzchni, o tyle w przypadku płyt gipsowo-kartonowych nie ma to większego sensu. Przede wszystkim dlatego, że po zamontowaniu podwieszanego sufitu na całej powierzchni nie uzyskamy żadnego ciekawego efektu (w przypadku blach sprawa wygląda inaczej, ponieważ poprzez drobne otwory widać sufit zlokalizowany wyżej). Jeśli zabudujemy wyłącznie pewną część sufitu, dodając do tego ciekawy kształt podwieszanej konstrukcji (np. koło, prostokąt na środku pomieszczenia), możemy uzyskać z kolei całkiem interesującą całość. Tę ostatnią można dodatkowo podświetlić, dzięki czemu efekt końcowy stanie się jeszcze bardziej niepowtarzalny i pomysłowy.

Zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo-kartonowe wykorzystuje się między innymi przy aranżacjach typu glamour. Odpowiednio przygotowane konstrukcje podkreślają eleganckie i klasyczne pomieszczenia stylizowane nierzadko na pokoje z poprzednich epok. Są wyznacznikiem przepychu i bogactwa, dlatego doskonale sprawdzają się w dużych willach i przestronnych apartamentach.

Zalety sufitów podwieszanych

Sufity podwieszane nie cieszą się zainteresowaniem właścicieli mieszkań bez powodu. Tego typu konstrukcje posiadają wiele istotnych zalet, o których każda osoba decydująca się na takie rozwiązanie powinna wiedzieć. Jeśli zgodzimy się na wykonanie w naszym domu czy mieszkaniu podwieszanego sufitu, możemy liczyć przede wszystkim na:

  • niecodzienną, oryginalną i przede wszystkim nowoczesną aranżację,
  • możliwość założenia ciekawego,
  • niebanalnego oświetlenia (montaż oświetlenia w sąsiedztwie podwieszanego sufitu może dać naprawdę fenomenalne efekty),
  • szybkie i proste ukrycie niedoskonałości pojawiających się na naszym standardowym suficie (np. pęknięć, nierówności, etc.),
  • optyczne podwyższenie bądź obniżenie pomieszczenia,
  • zabezpieczenie instalacji montowanych przy normalnym suficie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + ten =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>