Navigation Menu+

Szkoły muzyczne w Poznaniu – inwestycja w rozwój naszego dziecka

naukagry2

Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje i pozytywnie wpływa na nasz nastrój a także stan wewnętrzny. Nie tylko jednak słuchanie, ale także sama gra na instrumencie niesie ze sobą wiele korzyści i to bez względu na wiek.Już badając wpływ muzyki na małe dzieci zauważono, że te które miały częstszy kontakt z muzyką, na przykład dzięki rodzicom, czy przeprowadzanym w przedszkolu zabawom czy grom edukacyjnym wykazywały w późniejszych latach o 1/3 lepsze zdolności do myślenia abstrakcyjnego i przyswajania wiedzy z różnych dziedzin, niż rówieśnicy, którzy nie pobierali edukacji muzycznej. Pod wpływem muzyki w naszym mózgu zachodzą niezwykle interesujące procesy, które pobudzają nieaktywne komórki do wzmożonego wysiłku, który pozytywnie wpływa na stan naszej wiedzy.

Dlaczego warto zapisać nasze dziecko do szkoły muzycznej? Uczniowie tego typu szkół posiadają większe zdolności do abstrakcyjnego i logicznego myślenia, niż rówieśnicy uczęszczający do zwykłych szkół. Wyższa sprawność intelektualna, wytrwałość i zdolność do skupienia się na wykonywanych zadaniach, to dodatkowa nadwyżka do wyżej wymienionych zalet edukacji muzycznej. Jak zauważyli amerykańscy naukowcy skupianie się w trakcie gry na danym instrumencie, nawyk systematyczności i zorganizowania wpływają także pozytywne na inne aspekty naszego życia sprawiając, że uczniowie szkół muzycznych to osoby lepiej przystosowane do codziennego życia, lepiej radzące sobie z problemami i szybciej się uczące, na przykład języków obcych. Już od narodzin dziecka zapoznawać je możemy z klasyczną muzyką Bacha, Straussa, Beethovena, Vivaldiego czy Mozarta, której regularność pozytywnie wpływa na stan naszych maluchów, a także uspokaja je. Starsze dzieci mogą bawić się w rytmie muzyki, malować do niej, czy zasypiać – ważne aby była ona ważnym aspektem ich życia i codziennie im towarzyszyła. Z biegiem czasu możemy oczywiście pozwolić dziecku na coraz więcej, w wieku 5 lat możemy wybierać dla niego szkoły muzyczne w Poznaniu, w których dziecko może rozpocząć naukę gry na najprostszym instrumencie czyli keyboardzie, które nie wymaga większych predyspozycji. Z czasem oczywiście nasze dziecko będzie mogło wybrać ten instrument, który najbardziej je interesuje i fascynuje, pamiętajmy że to ono będzie spędzało długie godziny na ćwiczeniach, dlatego nie wymuszajmy na nim zmiany decyzji i pozwólmy grać na wybranym instrumencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 4 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>