Navigation Menu+

Jak zadbać o turbosprężarkę

regeneracja turbosprężarek

Wiele osób uważa się, iż silniki z dodatkowym turbodoładowaniem częściej niż standardowe części tego typu ulegają awarii. Czy tak jest naprawdę? Jak się okazuje, turbiny rzeczywiście z wielu stron narażone są na różne usterki, jednak większość z nich zależy od samego kierowcy. Innymi słowy, jeśli źle użytkujemy samochód, na awarię narażone są różne elementy pojazdu. W przypadku turbosprężarki odpowiednia opieka nad silnikiem ma niebagatelne znaczenie. Dobrze wykorzystywane auto nie będzie się regularnie psuło, a dodatkowe turbodoładowanie wpłynie na bezpieczną, ergonomiczną i ekologiczną jazdę. Co warto zatem wiedzieć na temat samochodów z turbosprężarkami? Na czym polega naprawa turbin i kiedy trzeba bądź warto zgłosić się do mechanika samochodowego? Na te pytania odpowiedzi po prostu powinno się znać. Bez względu na to, czy posiadamy już auto z dodatkowym turbodoładowaniem czy dopiero zastanawiamy się nad jego zakupem.

Prawidłowy stan oleju w samochodzie z turbosprężarką

Bardzo istotnym elementem w kontekście pracy turbosprężarki jest oczywiście olej. Jeśli nie chcemy nabawić się niepotrzebnych awarii, warto regularnie kontrolować poziom oleju w naszym samochodzie. Liczy się również jego jakość. Lepiej zainwestować w sprawdzony olej, ponieważ najtańsze odpowiedniki często negatywnie wpływają na pracę samochodu.

Praca innowacyjnego silnika w aucie z turbodoładowaniem

Jeśli naprawa turbin spędza nam sen z powiek i nie chcemy regularnie odwiedzać warsztatu samochodowego (oraz narażać się na kolejne, tak naprawdę niepotrzebne koszta), możemy uniknąć problemu stosując optymalną dla takich samochodów technikę jazdy. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, iż po dłuższej jeździe silnik auta jest po prostu zmęczony. Jeśli chcemy zapewnić mu maksymalną opiekę, po zakończonej jeździe powinniśmy zgasić pojazd dopiero po około trzydziestu sekundach. W tym czasie turbina zdąży się zatrzymać.

Regularny przegląd samochodu to podstawa

Warto pamiętać, że przegląd może uchronić nas od wielu przykrych awarii. Regularna wizyta w warsztacie czy stacji kontroli pojazdów nie kosztuje wiele. Jest z pewnością tańsza niż wymiana zepsutej części. Warto o tym pamiętać. Szczególnie dlatego, że nie każdą turbinę da się zregenerować, a koszt nowego elementu może poważnie uszczuplić zawartość naszego portfela.

Jak jeszcze zadbać o silnik z turbodoładowaniem? O takie aspekty warto dopytać profesjonalnego mechanika. Specjalista z pewnością rzetelnie i szczegółowo wytłumaczy, jak pracować z tym szczególnym rodzajem silnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three − 2 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>