Navigation Menu+

Współpraca z rzeczoznawcą majątkowym

wyceniarka domu

Każdy, kto decyduje się na sprzedaż lub kupno jakiejkolwiek nieruchomości powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką oferują biura nieruchomości w ramach świadczonych przez siebie usług. Dzięki temu można mieć pewność, że inwestycja zostanie przeprowadzona sprawnie i na jak najbardziej korzystnych warunkach, zgodnie z rzeczywistym stanem. Nie warto podejmować się samodzielnego wykonania wyceny, ponieważ do tego typu działań niezbędne jest posiadanie pewnej wiedzy i umiejętności. Można posiłkować się rozmaitymi aplikacjami i programami dostępnymi dla każdego w przestrzeni internetowej, jednak nic nie zastąpi współpracy z profesjonalistą, który pracuje dla biura nieruchomości.

Wycena domu to zadanie dla profesjonalisty z branży zajmującej się nieruchomościami. Dlaczego nie warto podejmować się samodzielnej wyceny? Otóż, odpowiedź jest bardzo prosta i powinna wiele wyjaśnić. Przede wszystkim, rynek nieruchomości rządzi się własnymi prawami i ulega dynamicznym zmianom. Aby móc orientować się w jego aktualnym stanie oraz przewidzieć nadchodzące zmiany, konieczne jest posiadanie pewnej wiedzy i umiejętności związanych z odczytywaniem oraz analizowaniem raportów nieruchomości, a także sporządzaniem analiz. Predyspozycje do tego może posiadać tylko ktoś, kto kształcił się w tym kierunku. Oczywiście istnieją aplikacje internetowe zwane wyceniarkami. Są one powszechnie dostępne, ponieważ funkcjonują w Sieci. Można je pobrać zupełnie za darmo, zainstalować na swoim komputerze lub telefonie korzystać do woli. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że wynik, jaki osiągniemy na skutek samodzielnych obliczeń w aplikacji, powinien stanowić dla nas tylko pewną podpowiedź, jakąś wskazówkę, orientacyjną cenę nieruchomości. Warto skonsultować ją z pracownikiem biura nieruchomości, czyli rzeczoznawca majątkowym, w którego kompetencjach znajduje się między innymi wycena domu. Sporządzając wycenę bierze on pod uwagę kilka elementów, od których zależy jej wysokość. Czynnikami tymi są przede wszystkim: wygląd zewnętrzny oraz wewnętrzny nieruchomości, stan techniczny budynku, ale również preferencje osób zainteresowanych kupnem, jak też aktualne trendy budowlane i wartość okolicy, w której obiekt jest zlokalizowany. Obecnie obserwuje się coraz większe zainteresowanie kupnem domów. Podobnie jest w przypadku wyceny mieszkań. Podobnie jak domy wolnostojące, również tego rodzaju nieruchomości są atrakcyjne pod wieloma względami dla kupujących. I w tym przypadku najlepiej jest nawiązać współpracę z biurem nieruchomości, w szczególności zaś z rzeczoznawcą majątkowym.

Jednak wyceny nieruchomości sporządza się nie tylko w momencie kupna lub sprzedaży obiektu. Bardzo często banki życzą sobie posiadać taką wiedzę dotyczącą wartości domu lub mieszkania. Dzieje się tak w sytuacjach, gdy bank musi zabezpieczyć dług swojego klienta, ustalić ratę kredytu lub określić pewne kwestie związane z podatkami, na przykład od darowizny lub spadku. Są to sytuacje, w których konieczne staje się sporządzenie wyceny swojej nieruchomości. Za każdym razem najrozsądniej jest korzystać ze współpracy z rzeczoznawcą majątkowym pracującym dla biura nieruchomości. Obecnie tego typu firm jest niezwykle dużo, szczególnie w wielkich miastach. Warto jednak przed nawiązaniem kontaktu zasięgnąć opinii u osób, które korzystały już z usług danego biura.

Podejmując decyzję związaną ze sprzedażą nieruchomości pamiętajmy, że jest to krok, którego skutki będą odczuwalne przez długie lata zarówno dla nas samych, jak i dla naszych najbliższych. Nie można zatem pozwolić sobie na jakikolwiek błąd. Wycena domu, mieszkania czy jakiejkolwiek innej nieruchomości powinna odbyć się profesjonalnie i pod okiem specjalisty. Na portalu ZFD można znaleźć więcej informacji na ten temat. Tylko wówczas można zyskać gwarancję trafionej inwestycji oraz tego, że nie straci się pieniędzy. Warto bowiem zainwestować w przyszłość i nie popełnić żadnego, nawet najmniejszego błędu podczas sprzedawania obiektu budowlanego. Podobnie należy postępować podczas kupowania nieruchomości. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie również wtedy z profesjonalnej pomocy rzeczoznawcy majątkowego, który nie pozwoli na to, byśmy niepotrzebnie stracili nasze pieniądze. Co więcej, specjalista z tej branży może nawet doradzić, czy dany moment jest najlepszym do przeprowadzenia planowanej inwestycji. Pamiętajmy bowiem, że rynek nieruchomości zmienia się jak w kalejdoskopie. Dom, mieszkanie, biurowiec, który aktualnie jest bardzo drogi, za miesiąc lub dwa być może uda nabyć się za bezcen. We wszystkim tym najlepiej orientują się pracownicy biura nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 11 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>